گاچو

نام تجاری: گاچو Gaucho نام : imidacloprid WS 70

 موارد مصرف: ضدعفونی بذر چغندر قند ، سیب زمینی ، پنبه ، ذرت و . . .

تاریخ انقضاء: ۲/۲۰۱۴

 بسته بندی: ۱۵۰ گرمی و ۵۰۰ گرمی
 وضعیت: موجود
 توضیحات: روی تصویر کلیک نمائید .

 گاچو

خواص بيولوژيكي : ماده موثر گاچو بنام ايميداكلوپريد جديد nitroguanidine  است كه روي بسياري از آفات مكنده كه اوايل رشد گياه به آن حمله مي كنند موثر است . پس ازكاشت بذور آغشته به محلول گاچو ، ماده موثر حشره كش لايه اي محافظتي در خاك اطراف بذر ايجاد مي كند كه باعث جلوگيري ازحمله آفات خاكزي به محصول مي گردد . گاچو با دارا بودن خاصيت سيستميك ، بعد از جوانه زدن بذر از طريق ريشه چه وارد گياه مي شود و توسط شيره نباتي به تمام نقاط آن منتقل مي گردد . درنتيجه علاوه بركنترل آفات خاكزي ، آفاتي كه به قسمتهاي هوايي و سبز گياه نيز حمله مي كنند كنترل مي شوند . گاچو همچنين با خاصيت تماسي و گوارشي آفات مكنده اي را كه به ساير گروههاي ديگرسموم مقاوم شده اند كنترل مي نمايد .

مورد و محل آزمايش : حشره كش گاچو توسط موسسه تحقيقات آفات و بيماريهاي گياهي به روش ضد عفوني بذور قبل ازكاشت عليه آفات نامبرده در ذيل آزمايش و مورد تائيد قرار گرفته است .

مقدار مصرف

آفت

محصول

پنبه

تريپس

۵ كيلوگرم / هزاركيلوگرم بذر دلينته

سيب زميني

ناقلين بيماريهاي ويروسي

۲۸۵ گرم / هزار كيلوگرم بذر

چغندر قند

ناقلين بيماريهاي ويروسي

۱۰ كيلوگرم / هزار كيلوگرم بذر

 

 

   طرز مصرف :

طرز مصرف : ابتدا آب مورد نياز براي ضدعفوني را در ظرفي مي ريزيم ، سپس مقدار سم توصيه شده را به آرامي به آن مي افزائيم و ۱۰ دقيقه صبر مي كنيم تا ذرات سم به خوبي درآب خيس بخورند . سپس با يك قطعه چوب يا ميله تميز تركيب بدست آمده را هم مي زنيم تا محلول يكنواختي بدست آيد . توجه : چنانچه اگر تمامي سم را سريعاَ درآب بريزيد و آن را بلافاصله هم بزنيد ، كلوخه هاي ايجاد شده مانع از تشكيل محلول يكنواخت مي گردد كه در نهايت باعث كاهش چسبندگي سم به بذور مي شود و در نتيجه كاهش تاثير سم را به دنبال دارد .

در مرحله دوم تهيه محلول سمي مقدار بذور لازم براي ضدعفوني را پس از توزين داخل همزن مي ريزيم و محلول سمي تهيه شده را همزمان با چرخانيدن مخلوط كن به آرامي به آن مي افزائيم و بمدت چند دقيقه هم ميزنيم تا پوشش يكنواختي روي بذور ايجاد گردد . جهت ضدعفوني بذور در مقادير زياد توصيه مي شود ازدستگاه هاي مخصوص ضد كار مخزن آن را كاملاَ تميز نمود و درب آن را قبل از چرخانيدن با پوشش پلاستيكي يا فويل آلومينيومي پوشانيد .

مقدار آب مورد نياز : براي ضدعفوني بذور چغندرقند و پنبه به ازاي هركيلو گاچو يك ونيم برابر آب در نظر گرفته شود . براي ضدعفوني سيب زميني مقدار آب را بايد با توجه به اندازه غده ها درنظر گرفت وجهت جلوگيري از جوانه زدن غده ها نسبت به كاشت آنها بلافاصله پس از ضد عفوني ، اقدام نمود .

حمل و نقل : حمل ونقل اين سم طبق مقررات بين المللي مواد خطرناك صورت پذيرد .

موارد عدم مصرف : ازضدعفوني كردن بذوري كه داراي قوه ناميه پائين باشند خودداري كنيد .

موارد عدم توصيه : جز در موارد ذكر شده فوق مصرف نشود .

احتياطات ضروري : ازمصرف بذور ضدعفوني شده جهت تغذيه انسان و دام پرهيز كنيد . هنگام ضدعفوني از وسائل استحفاظي لازم ، لباس كار، دستكش ، چكمه ، عينك و ماسك استفاده كنيد . ازخوردن ، آشاميدن و كشيدن سيگار اجتناب كنيد . بعد از خاتمه كار قسمت هاي آلوده بدن را با صابون و آب كافي شستشو دهيد . سم را در ظرف اصلي با درب بسته ، دور از مواد غذايي انسان و خوراك دام و دور از دسترس كودكان نگهداري كنيد . ظروف خالي سم را در محل هاي مناسب مدفون نمائيد . از آلوده نمودن منابع آبي خودداري شود . پس از خاتمه كار ، وسائل ضدعفوني كننده را با مواد شوينده و يا مواد ويژه پاك كننده مخازن سمپاش كاملاَ شستشو دهيد .

كمك هاي اوليه : درصورت تماس با چشم ها با مقدار آب كافي آنها را شستشو دهيد . قبل ازدريافت كمك پزشكي ، لباسهاي آلوده را از تن خارج نمائيد و نقاط آلوده به سم را كاملاَ شستشو دهيد .

علائم مسموميت : بي حسي ، سستي عضلات ، لرزيدن و بروز اشكال در تنفس .

پادزهر: تا كنون پادزهر خاصي شناخته نشده است .

انبارداري : اگر مجبور به نگهداري بذور ضدعفوني شده براي مدت طولاني در انبار مي باشيد ، بايد آنها را در كيسه و يا ظروفي كه كاملاَ علامت گذاري شده باشند ، درمحلي جداگانه از ساير بذور نگهداري نمود .

توجه : قبل از اقدام به سمپاشي دستورالعمل هاي ارائه شده در برچسب و بروشورهاي سم را دقيقاَ مطالعه و رعايت فرمائيد ، درغير اينصورت هرگونه خسارت احتمالي در اثر عدم مصرف صحيح و يا انبارداري نامناسب به عهده مصرف كننده مي باشد . درصورت هرگونه سوَال با شركت باير پارسيان درتهران يا كارشناسان فني كشاورزي اين شركت مستقر در استانها تماس حاصل فرمائيد .

قابل توجه فروشندگان سم : ثبت نام ونشاني خريدار و ميزان سم فروخته شده با ذكر تاريخ در دفاتر مربوطه توسط فروشنده ضروري است .

شرايط نگهداري : سم را در محلي امن ، درجاي خنك ، دور از يخبندان ، دور ازمواد غذايي انسان و حيوانات و دور از دسترس كودكان و در ظرف اصلي نگهداري كنيد .

توجه : فروش بدون نسخه گياهپزشكي ممنوع است .

شركت سازنده : باير كراپ ساينس آلمان

شركت وارد كننده : باير پارسيان ( سهامي خاص )

 

 

Product Information

Gaucho® ۶۰۰ Flowable provides unmatched protection against the worst insects – acting both on contact to protect the roots and systemically to protect the plant.

Key Benefits

 • ·         Gaucho improves plant health leading to higher yield
 • ·         Convenient; applied to the seed by your seed supplier
 • ·         Protection from thrips and plant bugs
 • ·         Keeps aphid populations below the economic threshold for up to 65 days
 • ·         Reduces early season damage caused by bean leaf beetles and seed corn maggots
 • ·         Controls insects that spread viruses, like bean pod mottle and soybean mosaic viruses
 • ·         Easy on beneficial insects

Key Pests

 • ·         Aphid
 • ·         Beetle, Bean Leaf
 • ·         Maggot, Seedcorn

Registered Crops

 • ·         Cotton
 • ·         Soybean
 • ·         Peas
 • ·         Beans

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.